kropki na ścianie na blog

Co to jest i na jaki dzień w roku przypada Dzień Kropki?

Dzień kropki to z roku na rok coraz bardziej popularne święto zabawy, kreatywności i kolorów. Przypada on na 15 września i właśnie na ten dzień nauczyciele szkół i przedszkoli, pedagodzy oraz pracownicy kultury wymyślają niezliczoną ilość wydarzeń, które pobudzają wyobraźnię, pozwalają na szaleńczą zabawę kolorami,  a przy tym także edukują odkrywając dziecięce talenty. W tym dniu w wielu placówkach edukacyjnych spod rączek małych artystów wychodzą kropkowe arcydzieła, które zachwycają nawet najstarszych odbiorców.

Skąd się wziął Dzień Kropki?

Peter H. Reynolds, amerykański pisarz wydał około 2000 roku książeczkę dla dzieci pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, która właśnie dzięki małej kropeczce i wspaniałej nauczycielce sztuki uwierzyła w swoje talenty. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu pedagogów i nauczycieli i dlatego powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki” w 2008 roku. Święto, obecnie, jest obchodzone aż w 108 krajach.

Kropki we wnętrzach

Nie tylko najmłodsi zachwycają się kropkami. Są rzesze dorosłych fanów, którzy ten wzór upodobali sobie do aranżacji wnętrz. W wielu internetowych sklepach można znaleźć przeróżne tapety z motywem kropek, kropki dodawane są również jako tło innych wzorów. Jeśli ktoś nie lubi tapet to żaden problem. Dostępne są także naklejki ścienne w postaci kropek mniejszych i większych, o regularnym kształcie bądź nieco zniekształcone. Taki przykład na poniższych zdjęciach, nasza pościel kwiatowa Magnolie i irysy oraz Piwonie pięknie prezentuje się na tle kropkowej ściany (to są właśnie naklejki :))


Idąc dalej tropem kropki, bez większych przeszkód odnajdziemy w czeluściach internetu, kropkowe dywany, lampki nocne, stoliki, mebelki, organizery na wszelkiej maści “przydasie”.

Jeśli ktoś jest naprawdę wielkim fanem kropek, to w tym wzorze jest w stanie znaleźć dosłownie wszystko.

Są nawet sklepy internetowe, które już w nazwie posiadają kropki np. Dotspillow.pl. Sklep oferuje pościele dla dzieci o różnej tematyce np. zwierzątka, postaci bajkowe, motywy kwiatowe, ale na wielu wzorach pościeli znajdziemy właśnie kropki, kropeczki, kropunie. Wzór pościeli dla chłopca BatCat ma mnóstwo kropek.

Przygotowując pokój małego fana kropkowego szaleństwa, konieczne jest wręcz obejrzenie asortymentu sklepu www.dotspillow.pl – znajdziecie tam nietuzinkowe pościele dziecięce.

Ozdobne poduszeczki również z motywem kropek idealnie wpasują się w kropkową przestrzeń i wspaniale uzupełnią ten jakże uroczy wnętrzarski design.

Kropki – najciekawsze internetowe “haki”

Kropki mogą tak wejść w głowę, że czasem ciężko o zdrowy rozsądek. Dlatego jeśli nie chcemy przesadzić z ilością kropek w naszym mieszkaniu, domu czy pokoju, aranżujmy wnętrze na spokojnie. Nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji, zwłaszcza tych gorzej odwracalnych jak tapeta czy kropkowe meble, bo później może się okazać, że kropeczki w danym pomieszczeniu nas przytłoczą.

W internetowej skarbnicy wiedzy z pewnością odnajdziemy mnóstwo inspiracji i aranżacji przestrzeni z kropkami w roli głównej. Warto troszkę pogrzebać w tych magicznych inspiracyjnych odnośnikach jak Pinterest czy we wszelkiego rodzaju blogach wnętrzarskich, by zbalansować wystrój idealnie.

Można pokusić się również o własnoręczne przerobienie obecnej “szarej” przestrzeni w kropkowe królestwo za pomocą minimalnego budżetu. Takie “triki i haki” z łatwością odnajdziecie w internecie.

Jeśli jednak kropki są jedynie chwilową fanaberią naszego szkraba, warto ograniczyć się do wystroju łóżeczka w odpowiednie kropkowe elementy, zakup ozdobnych poduszek i z pewnością pokój nabierze odpowiedniego charakteru.

Zachęcamy do świętowania Dnia Kropki, bo dzięki takiej niepozornej kropce można odkryć prawdziwe talenty dzieci, a także złapać designerskiego bakcyla lub pobawić się w rękodzielnika z prawdziwego zdarzenia! Do dzieła, taki dzień jest tylko raz w roku!

Napisz do nas