Pościel wiewiórki | Dotspillow.pl

Dzień Wiewiórki i pościel dziecięca z tym motywem

Jakie święta obchodzimy w styczniu?

Styczeń to miesiąc w którym świętujemy kilka bardzo ważnych dni w roku. Oprócz Nowego Roku czy Święta Trzech Króli, mamy jakże wspaniałe Święto Babci i Dziadka. Żeby tego było mało, 21.01 wraz ze wszystkimi Babciami na świecie swój dzień obchodzą także… Wiewiórki! Tak dokładnie, te małe pomarańczowe leśne stworzonka również mają swoje Święto! I jaka piękna data łatwa do zapamiętania!

Dzień wiewiórki – geneza i znaczenie

Ale skąd w ogóle wzięło się to Święto?

Niejaka Christy Hargrove ustanowiła to Święto na cześć Natury i Zwierząt. Uważała ona bowiem, że najcięższym okresem do przetrwania dla tych małych rudzielców jest zima i właśnie wtedy potrzebują naszej największej pomocy. 21.01 warto więc wybrać się do lasu lub pobliskiego parku z rodzicami lub przyjaciółmi i poczęstować je orzeszkami. Na pewno się ucieszą z tak wspaniałego prezentu, zwłaszcza, że styczeń to przecież środek zimy i do wiosny jeszcze bardzo daleko… A ponieważ te małe istotki są niesamowicie ciekawskie i inteligentne, to doskonale będą wiedziały, że to właśnie do nich tego dnia przyszliście w odwiedziny 🙂 Wiewiórki to bardzo pożyteczne zwierzątka, chociaż czasami troszkę zapominalskie. Ale dzięki temu, że czasami zapomną, gdzie zakopały swoje zdobyte ziarenka, wyrastają z nich nowe roślinki.

Christy chciała także, aby troszkę więcej się o tych zwierzątkach dowiadywać, bo są naprawdę interesujące. Czy wiecie na przykład, że gatunków wiewiórek jest aż około 250?! Istnieją wiewiórki pospolite, to te najczęściej spotykane w naszych polskich lasach i parkach. Są również takie, które żyją na Arktyce, a ich super mocą jest to, że potrafią obniżyć temperaturę swojego ciałka aż poniżej 0 stopni. Ale chyba najlepsze wiewiórki to te LATAJĄCE! Szok! Naprawdę takie istnieją! A potocznie mówi się na nie polatuchy. Mają one specjalną błonkę pomiędzy kończynami i dzięki niej potrafią przelecieć aż 80 metrów! To jest dopiero SUPER WIEWIÓRA!

Wiewiórkowe gadżety

A czy Wy macie w domu jakieś ulubione maskotki wiewiórki albo inne gadżety z ich wizerunkiem? Na pewno w wielu sklepach można spotkać artykuły z wizerunkiem tych przemiłych istotek. Można znaleźć zeszyty, piórniki czy nawet plecaki z rudą kitą. Są również poduszki, koce czy nawet pościele. Pełno dostępnych jest także tapet z wizerunkiem leśnych zwierzątek i nierzadko spotkać tam można także wiewiórki. Fajne są, więc dlaczego by ich nie zaprosić do swojego pokoiku? Oczywiście jedynie w formie dodatków i gadżecików, bo pamiętajcie, że prawdziwych wiewiórek najlepiej nie dotykać i absolutnie nie łapać, ani nie zabierać do domu! Ale obserwować w parkach można je za to do woli!

Pościel dla dzieci z motywem wiewiórek

Motyw lasu coraz częściej gości w pokojach najmłodszych. Urządzając pokój dziecka z elementami lasu, skupmy się przede wszystkim na naturalnych barwach. Jako baza mogą posłużyć nam odcienie brązu, zieleni i szarości. Pościel z motywem rudych wiewiórek staje się coraz modniejsza. Najczęściej występują w towarzystwie innych leśnych zwierzątek, takich jak sarny, zające, czy jeże. Pościel taka najczęściej jest na tyle uniwersalna, że nadaje się zarówno jako pościel dla dziewczynki, jak i pościel dla chłopca. W sklepie Dots Pillow możecie także znaleźć pościel z takim motywem. A jeśli chcesz tylko ozdobić pokój dziecka, z całą pewnością nadadzą się do tego poduszki: Poduszka ozdobna Wiewiórki i myszki na zieleni oraz Poduszka ozdobna Sarenki, wiewiórki i myszki na bieli. Każdy maluch zechce przytulić się do takiej podusi!

Napisz do nas