Dzień Pluszowego Misia i pościel dziecięca w misie | Dotspillow.pl

Dzień Pluszowego Misia i pościel dziecięca w misie

W listopadzie natomiast odbywało się bardzo ważne dla Dots Pillow święto tj. Dzień Pluszowego Misia. Przypada on na 25 listopada, ale jest to święto, które stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2002 roku zostało wpisane w nasze kalendarze. Święto zostało ustanowione w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Wizerunek misia stał się także inspirującym motywem dekoracyjnym dla producentów rzeczy dla dzieci, misie zdobią zarówno ubranka dziecięce, pościele, ręczniki, kocyki, kubki, zeszyty czy piórniki.

Miś – bohater dziecięcych bajek

Miś kojarzony jest również z wielu popularnych bajek. Miś Uszatek to dla starszego pokolenia chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych misiów w Polsce. Nieco mniejszym fanom niedźwiadków dobrze znani są Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy Niedźwiadek – przyjaciel Maszy. Z wieloma tymi znanymi misiami dzieci gromadzą przeróżne zabawki.

Na półkach dziecięcych pokoików stoją różne części przygód Puchatka, a nawet w szkole niektóre tytuły są chętnie czytane przez Panie nauczycielki. Bo jak śpiewa najsłynniejszy Miś w Polsce “dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. I do dziś w tym temacie nie zmieniło się nic. Zachęcamy do zgłębienia wiedzy na temat najpopularniejszych misiów, bo historie ich powstania są naprawdę zaskakująco – intrygujące. 

Dzień Pluszowego Misia – jak jest obchodzony?

Nie każdy dorosły kojarzy święto Pluszowego Misia z konkretną datą w kalendarzu, ale z pewnością dla dzieci jest to bardzo ważne przedsięwzięcie. W każdym niemal przedszkolu hucznie świętuje się dzień ulubionej maskotki, dzieci najczęściej przynoszą ze sobą swoje przytulanki, lub zakładają brązowe lub białe ubranka. Podczas zajęć opowiadają dlaczego kochają swojego misia, jak się z nim bawią, rysują swoje misie, czy też wykonują inne prace plastyczne z misiem w roli głównej.

Myślę, że większość dzieci ma jakiegoś ulubionego pluszaka i to niekoniecznie w klasycznej brązowej formie. Są krokodylki, zajączki, żabki, szmaciane laleczki, pluszowe koparki i autka. Zdarza się i tak, że taki najukochańszy miś zostaje z nami już przez całe życie, nie potrafimy się z nim rozstać, najpierw jako dziecko bardzo długo z nim śpimy, potem miś trafia do skrzyni skarbów lub na strych.

Poduszka misia różowa pin-up | Dotspillow.pl

Miś – jako główny motyw pościeli dziecięcej

W Dots Pillow możecie zamówić również pościel z wizerunkiem słodkiego Misia Łobuziaka oraz różowej Misi Łobuziary. Dostępna jest także pościel dla dziewczynki Misia dziewczynka w pięknych pastelowych kolorach, a dla chłopca do kompletu Miś chłopiec z piękną złotą koroną. Jest również wersja z króliczkami dla dziewcząt i chłopców. A może pościel dla chłopca Miś śpioch z napisem “nie chce misie”?

Jak widać Miś króluje w naszych pościelach i każdy maluch znajdzie swojego ukochanego! Do wyboru jest kilka wzorów w wersji dziewczęcej i kilka w wersji chłopięcej. A jeśli ulubioną zabawką nie są misie, a autka lub koparki, to taka pościel również jest do znalezienia w sklepie www.dotspillow.pl

Napisz do nas