Pościel góry | Dotspillow.pl

Dzień przedszkolaka i pościel dla dziecka do przedszkola

Jakie święto obchodzimy we wrześniu?

Czy wiecie jaki dzień wczoraj obchodziliśmy? To dzień Przedszkolaka! Ależ to jest piękne święto! Przedszkolaki swoją piękną przygodę w tym miejscu rozpoczynają już w wieku niespełna 3 lat! Uczą się tam wielu wspaniałych umiejętności, ale również spotykają koleżanki i kolegów. W przedszkolu bardzo często zawiązują się piękne przyjaźnie, które niekiedy są w stanie przetrwać aż do dorosłości. I chodź nie każdy maluch codziennie rano z uśmiechem uczęszcza do placówki, to uwierzcie mi, że te wspomnienia zostają na całe życie! Kolorowe zabawki, wspólne śniadania, obiady i pyszne podwieczorki, czytanie ulubionych książeczek i leżakowanie. Dla jednych najlepsza część przedszkolnego dnia, dla innych taka, której mogłoby wcale nie być. Ale umówmy się – każdy przedszkolak po intensywnych zabawach i nauce musi chwilkę odpocząć. A najlepiej, gdy mama jako przedszkolną wyprawkę wybierze ulubiony wzór dziecka.
 

Pościel małego przedszkolaka

Jeśli chodzi o tkaninę z jakiej powinna być wykonana pościel dziecięca, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie 100% bawełna. Rozmiar pościeli powinien być dostosowany do wielkości leżaczków 🙂 w praktyce rozmiar ten wynosi najczęściej 60 cm x 120-140 cm, dlatego najlepiej dobranym  rozmiarem pościeli będzie komplet: poduszka 40×60, kołderka 100×135 cm lub jeśli dziecko lubi otulić się nieco większą kołderką to idealnym rozmiarem kołderki będzie 100×160 cm. Jeśli chodzi o kołderkę, najlepszym wyborem będzie cienka kołderka letnia, zamiast całorocznej lub zimowej. Powód jest oczywisty, sale przedszkolne są zwykle bardzo dobrze ogrzewane, a nie chcemy aby nasz maluszek się pocił.

Jeśli chodzi o wybór wzoru, tutaj dostępna jest cała gama pościeli, od gładkich jednokolorowych, po pościel z ulubioną postacią naszego dziecka, czy po prostu z ulubionym motywem. Pościel w koparkę, karetkę czy pociąg lub jakąś specjalną różową z motywem księżniczek lub baletnicy, może też być królik lub króliczka, panda chłopiec lub panda dziewczynka, miś chłopiec lub misia dziewczynka. Od wyboru do koloru, najważniejsze, żeby dzieciaczek był zadowolony i mógł w przedszkolu wtulić się w swoją ulubioną poduszeczkę.

Przedszkolak to brzmi dumnie!

Oj tak….Przedszkolak to brzmi dumnie! W przedszkolu dziecko uczy się odpowiedzialności, samodzielności, współpracy. Ćwiczy rączki, uczęszcza na gimnastykę i mnóstwo innych dodatkowych zajęć. Dogoterapia, taniec, robotyka, szachy i wiele wiele innych. Powiem Wam, że przedszkolaki muszą się czasami równie mocno natrudzić co rodzice będąc w pracy. Także pamiętajmy, że bycie przedszkolakiem to już poważna sprawa! A kto dopiero przedszkolakiem będzie, to sam się przekona jak fajnie jest w przedszkolu.
Napisz do nas