Blog: Pościel dla chłopca panda chłopiec | Dotspillow.pl

Dzień Pandy i pościel dziecięca z tym motywem

Jakie święto obchodzimy w marcu?

Dokładnie dziś, czyli 16.03 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pandy. Czy wiecie, że jeszcze niecałe 50 lat temu ten gatunek był zagrożony wyginięciem? Aktualnie sytuacja znacznie się poprawiła i mamy około 1800 pand żyjących na wolności, a około 400 osobników żyje w parkach zoologicznych.

Panda – kto jej nie zna?

Pandy są drapieżnikami, ale najchętniej zajadają bambusa. Potrafią zjeść go nawet 14 kg dziennie. Oprócz bambusa, pandy żywią się rybami, jajami oraz małymi gryzoniami. Pandusie dożywają na wolności 15-20 lat.

Jak wygląda panda? 
To chyba wiedzą wszystkie dzieci. Pandy mają duże, czarne plamy wokoło oczu i uszu, a całe ciało ubarwione jest w kolorach białym i czarnym. Dorosłe pandy mogą być długie na prawie 2m i wysokie na około 90 cm. Ważą 100 kg, a samce mogą ważyć nawet 160 kg. Pandy mogą się rozmnażać co około 2 lata i najczęściej jest to jedna lub dwie malutkie pandusie. 

Te słodkie misie tak naprawdę najbardziej lubią żyć samotnie. Ich piękna okrągła główka i miłe spojrzenie sprawiają, że pandy są kochane przez większość ludzi na świecie. I choć żyją jedynie w Chinach, a do ogrodów zoologicznych w innych częściach świata trafiają z Chin za specjalnym pozwoleniem, to cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród dzieci. 

Motyw pandy w pokoju dziecięcym

Panda jako pluszowa maskotka z charakterystyczną obwódką wokół oczu to ulubiona zabawka wielu dzieci! W przeciwieństwie do prawdziwego czarno-białego misia, nie potrzebuje żadnego jedzenia, tylko dużo miłości 🙂

Te słodkie misie pojawiają się także na plecakach, piórnikach, a nawet krzesłach biurowych. Nie wspominając już o takich przedmiotach jak koce, pościele, poduszki, obrazy, tapety ścienne, czy dywany. Nie ma się co dziwić, bo każdy chciałby mieć w domu takiego słodkiego pluszowego zwierzaczka. No my na pewno! A Wy?

Pościel dla dzieci z uroczą pandą znajdziecie w sklepie Dots Pillow: Pościel dla dziewczynki panda księżniczka lub w wersji dla chłopca Pościel panda chłopiec, czy też Pościel dziecięca balon chłopiec z poduszką panda.

Jak można spędzić Dzień Pandy?

W przedszkolach dzieci bardzo często przychodzą ubrane na czarno-biało. Podczas zajęć rysują pandy, czy układają puzzle z obrazkami tego niedźwiedzia.

Dzieci w szkole podczas zajęć dowiadują się ciekawych informacji na temat tego zwierzęcia, np. tego, iż ich jedynym naturalnym siedliskiem są górskie tereny w południowo-zachodnich Chinach. Inną ciekawostką jest to, że wszystkie pandy mieszkające w innych państwach (w zoo) są jedynie wypożyczone z Chin bądź wręczone jako prezent.

Możecie także uczcić ten dzień oglądając prawdziwy hit animacji – film „Kung Fu Panda”. Panda ze swoim niewątpliwym urokiem osobistym wcieliła się w tej bajce w prawdziwą gwiazdę! Tak bardzo spodobała się dzieciakom, a także dorosłym na całym świecie, że doczekała się aż trzech części.

Napisz do nas