Dzień Hipopotama i pościel dziecięca z tym motywem

Jakie święto obchodzimy w lutym?

Czy wiecie jakie święto z tych nietypowych obchodzimy w lutym? Podpowiemy, że chodzi o zwierzątko. A nawet sporych gabarytów zwierzaka! Tak jest, chodzi o hipopotama. Ależ cudowny dzień, prawda? Skromnie uważamy, że każde zwierzę zasługuje na swoje święto. W 2023 roku Światowy Dzień Hipopotama przypada na 15 lutego (środa). . Dowiedz się więcej o tym imponującym zwierzęciu!

Hipcio – kto go nie zna?

Przejdźmy do naszego solenizanta. Uśmiechnięty grubasek, który uwielbia pluskać się w wodzie i w dodatku spędza w niej 18h na dobę to trzeci największy ssak na ziemi, a w starożytności nazywano go wodnym koniem. W dzisiejszych czasach występują tylko dwa gatunki hipopotama: nilowy oraz karłowaty. Nilowy to właśnie ten nasz pływak, który mimo długiego pobytu w wodzie, wynurza się z niej średnio co 5 min, by zaczerpnąć powietrza. Te zwierzaki mają tak dobry instynkt, że potrafią to robić nawet podczas snu. Największa jednak niespodzianką jest to, że mimo, iż kochają siedzieć w wodzie to nie potrafią… pływać! W wodzie również przychodzą na świat małe hipopotamki. Dzięki wodzie ich skóra nie pęka i się nie wysusza, działa na nie jak balsam do ciała. Hipopotamy potrafią osiągać wagę nawet 2000 kg, a mimo tego żywią się jedynie roślinkami. Ich najlepszym przysmakiem są trawy. 

Czy wiecie jakie dwa zwierzątka lądowe są większe od hipopotama? To słoń i nosorożec. Mimo, iż hipopotamy wyglądają na miłe i przyjazne zwierzątka to są one najbardziej niebezpiecznym gatunkiem na ziemi. W chwili zagrożenia potrafią pokonać lwa, hienę, krokodyla i nawet człowieka. Dlatego najlepiej się do nich nie zbliżać. 

Motyw hipcia w pokoju dziecięcym

Jeśli chcielibyście spotkać hipopotama to można to zrobić jedynie w Afryce, w Zoo lub w bajce Madagaskar. Ale jeśli jesteście fanami tego zwierzątka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć go również u siebie w pokoju 🙂 Może być w formie milusińskiego pluszaka, dywanu, podusi, kocyka lub pościeli ( pościel dla dzieci z uroczą hipcią znajdziecie w sklepie Dots Pillow: Pościel dla dziewczynki Hipcia z poduszką daj buziaka oraz Pościel dziecięca Hipcia z poduszką hipcia). Spokojnie można znaleźć także obrazki z wizerunkiem hipopotama oraz naklejki ścienne, które w szybki sposób odmienią pokój. Te hipcie z całą pewnością nie będą tak agresywne, jak ich żywe odpowiedniki. Z hipopotamkiem można kupić także lampki nocne oraz projektory świetlne, które pomogą uspokoić dziecko i ułatwią zasypianie.  W kształcie hipopotama może być także mały stoliczek w pokoju dziecięcym, czy pufa do siedzenia.

A w jaki sposób Ty możesz obchodzić Dzień Hipopotama? Może tak jak on, czyli spędzając miło czas w wodzie 🙂 !

Napisz do nas